Zakończenie projektu bankowego

Nasza szkoła uczestniczyła w projekcie finansowanym przez Narodowy Bank Polski, którego beneficjentem był Wydział Zarządzania Katedra Finansów i Rachunkowości Uniwersytetu Warszawskiego. Głównym celem projektu “Uczelnie Szkołom. O finansach z NBP” było zapoznanie uczniów z wiedzą ekonomiczną i finansową w zakresie bezpiecznego inwestowania oraz oszczędzania. Tuż przed świętami odbyła się online Konferencja podsumowująca projekt. Uczestniczyli w niej władze Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Zarządzania, przedstawiciele szkół uczestniczących w projekcie. Podczas konferencji przedstawiony został film, w którym zamieszczone zostały zdjęcia m.in. z zajęć w naszej szkole oraz wypowiedź naszej Pani Dyrektor.

Dużo radości Społeczności naszej szkoły sprawiła ponowna wizyta Pana Kierownika Projektu, Wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego – dr Rafała Cieślika, który wręczył nagrodę naszej uczennicy kl. 8b. Oliwia Bieganowska została zwyciężczynią gry decyzyjnej, która finalizowała projekt edukacyjny. Ideą gry online było stworzenie symulacji, podejmowania odpowiednich decyzji w czasie z zakresu oszczędzania i inwestowania z uwzględnieniem sytuacji rynkowych. Na zakończenie gry uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania testowe.

Oliwia Bieganowska w nagrodę otrzymała tytuł “Lidera inwestycji”, dyplom oraz tablet. Podczas uroczystości towarzyszyły Oliwii Dyrektor Szkoły Beata Marzęda-Przybysz oraz nauczyciel matematyki Małgorzata Frejlichowska.

Pan Dr Cieślik uhonorował naszą szkołę statuetką “Szkoła przyjazna finansom”.

Spotkania w ramach projektu bardzo zainteresowały uczniów naszej szkoły. Przybliżyły wiedzę związaną z bankowością i finansami. 

Skip to content