Święto Szkoły

6 grudnia to dla Społeczności naszej Szkoły ważna data. Obchodzimy Święto Szkoły z racji imienin patrona Mikołaja Reja. W tym roku przypada 515 rocznica urodzin wielkiego Poety, który jako pierwszy zaczął pisać w języku ojczystym, w języku polskim.
Kadra pedagogiczna zaproponowała uczniom kilka zadań na okoliczność Święta Czwórki: konkursy plastyczne – “W Szlacheckim Dworku” oraz ” Komiks – sentencje Mikołaja Reja”; zadania specjalne – “Złóż życzenia Szkole na jej święto” w języku polskim lub języku angielskim. Koordynatorkami tegorocznego przedsięwzięcia były panie-Aleksandra Nietrzebka i Karolina Taube.
Miłym akcentem świętowania były pocztówki z życzeniami, które nasza Czwórka otrzymała od kilku szkół w Polsce noszących też imię Reja. Dyrektor Beacie Marzęda-Przybysz od zawsze marzyło się nawiązanie kontaktów ze szkołami, które mają za swojego patrona Mikołaja Reja. Tak też się stało, stworzyliśmy mapę szkół. Mamy nadzieje, że za rok wspólnie z innymi szkołami będziemy świętować 6 grudnia za rok pod hasłem “55 lat siedziby Tysiąclatki – Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Reja przy ul. Radziwiłłowskiej w Żyrardowie.” Oj, będzie się działo! Już teraz zapraszamy. 
Skip to content