SZKOLNY WOLONTARIAT

Szkolne Koło Wolontariatu od tego roku szkolnego liczy ponad 30 członków. Działamy w oparciu o roczny plan pracy, ale również wynajdujemy ciekawe i atrakcyjne akcje lokalne czy spontaniczne przedsięwzięcia.

Jesteśmy pomysłodawcami “Aktywnej Przerwy”, czyli działań ukierunkowanych na integrację społeczności szkolnej poprzez udział w rozmaitych zabawach i konkursach. We wrześniu urządziliśmy “Dzień przedszkolaka”, podczas którego dzieci z klas I-III miały możliwość udziału w tanecznych zabawach przedszkolnych, takich jak “Moja Julianko” czy “Ojciec Wirgiliusz”. W październiku zorganizowaliśmy “Dzień Origami” – uczniowie pod okiem “ekspertów” uczyli się, jak wykonać proste formy origami. W listopadzie urządziliśmy “Dzień bicia rekordów na 100-lecie odzyskania niepodległości” – podczas długiej przerwy uczniowie mogli zmierzyć się ze sobą w rywalizacji o miano Rekordzisty w swojej dyscyplinie. Skoki przez skakankę, żonglowanie piłką, przysiady z książką na głowie- to tylko niektóre z konkurencji, w których wzięli udział.

Nasze akcje cieszą się dużym zainteresowaniem. Mamy za sobą również te ekologiczne i patriotyczne, a w planach o wiele więcej. Szkolne Koło Wolontariatu to nie tylko pomoc potrzebującym, choć to jest główny cel naszej działalności. To również umocnienie więzi między uczniami, nauczycielami i osobami spoza szkoły oraz wzbogacanie uczniów o nowe doświadczenia, rozwój zainteresowań i ukazywanie możliwości spędzania wolnego czasu w sposób nietuzinkowy, aktywny, prospołeczny. Na uczniów naszej szkoły czekają kolejne niespodzianki – nasze koło to niewyczerpana kopalnia pomysłów.

Skip to content